Ágyi poloska

 

Sajnos nagyon sok problémát tud okozni az embereknek, ha ágyi poloskája van, főleg abban az esetben, ha nem időben, és megfelelően kezeli a problémát. 

Ha valakinél megjelenik az ágyi poloska az nem azért lehet, mert nincs elég nagy tisztaság az otthonában. Nagyon sok helyről össze lehet szedni az ágyi poloskát, például tömegközlekedéseken, színházban, kórházban. 

Az ágyi poloska (Cimex lectularius) egy erősen lapított, ovális testtel rendelkező, vöröses-barna rovar. Körülbelül 4-8 mm hosszúságúra nőnek meg, a hímek valamennyivel kisebbek is, mint a nőstény ágyi poloskák.

1-2 hónap alatt a petéből teljesen kifejlett ágyi poloska is lehet, a fejlődésének üteme a hőmérséklettől függ. 

Az ágyi poloska szokásait tekintve éjszakai rovar, akkor aktív, amikor az ember alszik.

Táplálékuk az emberi vér, táplálék nélkül akár 20-35 hetet is kibírnak. 

Nappal az ágyi poloskák az ágyban, ágyak közelében, repedésekben bújnak el az emberek elől.

Ágyi poloska

Mivel éjszakai állatok, így nem igen találkozunk velük, de akkor honnan lehet tudni, hogy ágyi poloskával van dolga az embernek az otthonában.

Leginkább a csípésből lehet megállapítani, hogy ágyi poloska garázdálkodik az ember hálószobájában, mivel éjszaka aktív az ágyi poloska. Éjszaka megcsípi az embert, és ezt nem is lehet észrevenni, egészen reggelig, délelőttig. Jele a csípésnek lehet a viszketés, irritáció, duzzanat.

 

Ágyi poloska csípés

Az ágyi poloskára utaló nyom lehet az ágynemű huzaton is, ilyen jel lehet egy csepp folt is. Az éjszakai forgolódások miatt lehetséges, hogy összenyom az ember egy-két ágyi poloskát, és abban az esetben, ha az ágyi poloska már táplálkozott, akkor annak a gyomrában lévő vér fog látható lenni az ágyneműn.

Ágyi poloska nyomok

Továbbá fel lehet ismerni az ürülék nyomokból is, amely homokszemnyi  nagyságú fekete foltként ismerhető fel. De ez is csak abban az esetben látható, ha már legalább 1-2 hét eltelt a fertőzés kezdete óta.

Ágyi poloska ürülék

A másik árulkodó jele az ágyi poloskának, hogy sokat vedlik, amelynek nyomai is vannak, ezt kicsit könnyebben észre lehet venni.

Azonban az esetek 90%-ban a házilagos kutatások során nem igen bukkannak nyomra az áldozatok, a csípéseken kívül. Fontos tudni, hogy az ágyi poloskán kívül nincs olyan emberi élősködő, ami esténként az embert csípné. Ugyanis ha a bolhára gondolunk az nappal is csíp, és jellemzően boka környékén csípi meg az embert, míg a pók nem támadja meg csak úgy az embert, és még inkább nem rendszeresen.

Nagyon fontos, amennyiben bármiféle gyanúja van poloskára, esetleg egyik ismerősénél volt, és később kiderül, hogy ennél az ismerősnél van ágyi poloska probléma, semmi esetre sem szabad pánikba esni., és mindent szét szórni, keresve az ágyi poloskára utaló nyomokat. Mivel ezzel a módszerrel csak jobban szét kergetjük az ágyi poloskákat, így még nagyobb fertőzöttséget tudunk okozni. 



Keressen bizalommal

Küldés